Семей қаласының Шәкәрім атындағы университеті КЕАҚ «Музыка және өнер» кафедрасының онкүндігі аясында оқытушылар құрамы үшін оқытылатын арнайы пәндер бойынша ашық сабақтар өткізілді.

2023-10-13 | Ғылым

13 қазанда 8 оқу ғимаратының 134 аудиториясында философия ғылымдарының докторы (PhD), музыка және өнер кафедрасының аға оқытушысы Р.Б.Оразалиеваның практикалық мазмұндағы ашық сабағы өтті. «Сызу 2» пәнінен ДЗ-201 тобында «Гипс денелерінің элементтерімен сахналау».
     Сабақ өте жақсы ғылыми-әдістемелік деңгейде өтті. Сабақ барысында «Сызу-2» пәнінен «Сызбадағы композиция» тақырыбында тест сауалнамасы қолданылды.
      Сабақтың мақсаты: Айналадағы шындықты сурет арқылы дұрыс жеткізу. Заттардың пішінінің құрылымының заңдылықтарын түсіну және оларды кескінді құрастыру тәжірибесінде қолдана білу.
     Сабақтың міндеттері графикалық бейнелеу ережелерін және пішінді құру заңдылықтарын меңгеру. Заттардың пішінінің құрылымдық құрылымының заңдылықтарын сақтау, олардың ең сипатты белгілерін атап көрсету. Жазықтықта реалистік бейнені перспективалық тұрғызу заңдылықтарын білу, сонымен қатар объектілерге жарықтың таралу есептерін шешу.
      Жалпы, оқушылар алға қойған мақсат-міндеттерін сәтті орындады.